לפרטים נוספים או קביעת תור
 
 
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם
שם:
טל':
אימייל:
הודעה:
03-7712800
רציף הרברט סמואל 46, תל אביב

סקירת מערכות מאוחרת

 
סקירת מערכות מאוחרת – מקיפה ומשלימה

סקירת מערכות מאוחרת הינה בדיקת אולטרסאונד המתבצעת בין השבועות 24-22 להריון, ואשר נועדה לאבחן/לשלול מומים אנטומיים בעובר. נשים שלא ביצעו סקירה מוקדמת מופנות בדרך כלל לבצע את הסקירה המאוחרת בין השבועות 21-19. בסקירה המאוחרת נבחנות מחדש כל מערכות העובר שנצפו כבר בסקירה המוקדמת, כדי לוודא שהתפתחותן תקינה ומתאימה לשלב ההיריון הנוכחי. בסקירה זו נבדקים גם איברים שממשיכים להתפתח ולהשתנות עד סוף ההיריון, כדוגמת המוח. במהלך הסקירה נמדד גודל העובר, אורך העצמות הארוכות שלו, וכן אורך תעלת צוואר הרחם המהווה מדד לניבוי לידה מוקדמת. בבדיקה זו ניתן כבר לזהות גם את מין העובר. הסקירה המאוחרת מתבצעת לרוב באמצעות אולטרסאונד בטני אלא אם כן נדרשת הדגמת איברים ברזולוציה גבוהה באמצעות אולטרסאונד וגינלי. בכל מקרה, זוהי בדיקה פשוטה ובטוחה, שאין בה כל סיכון לנבדקת ולעובר.

סקירה מאוחרת חשובה גם למי שביצעה סקירה מוקדמת

לסקירת המערכות המאוחרת חשיבות רבה הן לנשים שלא ביצעו סקירה מוקדמת, והן לאלה שעברו סקירה מוקדמת עם תוצאות תקינות. זאת מכיוון שבשלב זה של ההיריון ניתן לאבחן מומים שלא ניתנים לזיהוי בסקירה המוקדמת, או כאלה שהתפתחו לאחריה. לדוגמה, חלק ממומי הפנים, הלב, מערכת העצבים והכליות ניתנים לזיהוי רק כשהעובר מפותח יותר.

ממצאי הסקירה המאוחרת משפיעים על המשך ההיריון

תוצאות תקינות של הסקירה המאוחרת מבטיחות סיכוי מצוין להולדת עובר בריא ושלם. ממצאים בלתי תקינים בבדיקה יכולים להיות מומים מולדים, שדורשים התייחסות וטיפול החל ממעקב ועד להפסקת הריון – תלוי בחומרת הממצא, בחוות דעת רפואית ובהחלטת ההורים. לעיתים מתגלה בסקירה המאוחרת שינוי אנטומי קטן אצל העובר, שנקרא סמן רך. סמן זה לרוב אינו בעייתי, אך מכיוון שהוא מעיד על סיכוי מסוים לבעיה כרומוזומלית, הרופא יבצע סריקה יסודית כדי לוודא שאין עוד סמנים כאלה, המגבירים את הסיכוי למום מולד. בתום הבדיקה נמסרים לנבדקת צילומי  DVD המתעד את מהלך הבדיקה.

סקירת מערכות מתבצעת על ידי מומחה בגינקולוגיה, מיילדות ופריון ד''ר יריב אור

לקביעת יעוץ התקשרו
03-771-2800

בעלי ביטוח בריאות זכאים להחזר תשלום על הייעוץ/בדיקה בהתאם להסכם עם חברות הביטוח.

 

 

 

שירותים נוספים
מוקד רפואה דחופה
עיסוי רפואי
טיפול רפואי לתיירים
בדיקות תקופתיות
סקר מנהלים
 
 
 
ייעוצים של רופאים
ייעוץ קרדיולוג
ייעוץ נוירולוג
ייעוץ אנדדוקרינולוג
ייעוץ אוטולרינגולוג
ייעוץ גניקולוג
ייעוץ אורולוג
 
 
בדיקות אבחון
בדיקות אולטרה סאונד
בדיקות נוירולוגיות
בדיקות מעבדה
בדיקות קרדיאליות
 
 
 
 
מחלקות
קרדיאלית
אנדוקרינולוגית
נוירולוגית
אורולוגית
גניקולוגית
אף אוזן גרון
רפואה אסתטית
 
רישום לניוזלטר
 
 
 
תל אביב מדיקל סנטר - רח' הרברט סמואל 46, תל אביב
03-771-2800

© 2012-2018 Tel Aviv Medical Center TAMC