לפרטים נוספים או קביעת תור
 
 
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם
שם:
טל':
אימייל:
הודעה:
03-7712800
רציף הרברט סמואל 46, תל אביב

הפרעות במחזור אצל מתבגרות ושיעור יתר

 

הפרעות מחזור אצל מתבגרות
כל הפרעה הורמונלית אצל נערה מתבגרת עלולה לפגוע בהופעת המחזור החודשי או בסדירותו. אי הופעת הווסת לאחר גיל 16 מדליק נורה אדומה, ומחייב בדיקה שלעיתים יומלץ בה על טיפול הורמונלי. איחור כזה עלול לנבוע מהפרעות בבלוטת יותרת המוח, בבלוטת יותרת הכליה, בבלוטת התריס או בשחלות. כאשר לאי הופעת המחזור מתלוות גם תופעות כגון קומה נמוכה ואי הופעת סימני מין משניים – חשוב לערוך בירור רפואי.

גם במקרים של אי סדירות במחזור, או מחזור עם דימום מוגבר וכאבים חזקים – כדאי לפנות לרופא. אי סדירות בשנתיים הראשונות מהופעת המחזור הראשוני הינה תופעה נורמטיבית. עם זאת, גם בטווח זה יש מקום לבדיקה במקרים בהם אי הסדירות מתבטאת בפחות מתשעה מחזורים בשנה, או שאורכו של המחזור עולה על 45 ימים באופן קבוע. במצבים כאלה יתכן שיומלץ טיפול הורמונלי.

מתבגרות יכולות לחוות הפסקת מחזור במקרים של הפרעות אכילה, ירידה במשקל, פעילות גופנית אינטנסיבית ולחץ בלימודים. במקרים כאלה בהם הבירור ההורמונלי תקין, די בשיפור התנאים שגרמו להפסקת המחזור בכדי להחזיר את המצב לקדמותו, ואין צורך בטיפול הורמונלי.

שיעור יתר
הסיבות לשיעור יתר הידוע גם בשם הירסוטיזם יכולות להיות גנטיות, אנדוקריניות או כתוצאה מנטילת תרופות. ברוב המקרים שיעור יתר הינו מצב שפיר, ורק לעיתים נדירות הוא עלול להצביע על מחלות רציניות כמו גידול בשחלה.
בבירור רפואי מעמיק ניתן לאבחן אם מדובר בשיעור נורמלי, שעירות יתר או רמה גבוהה של הורמוני מין גבריים – אנדרוגנים. הטיפול בשיעור יתר יכול להיות ע”י הסרת שיער באמצעים קוסמטיים או בטיפול תרופתי הורמונלי. בכל מקרה, לרוב הטיפול בשיעור יתר יהיה יעיל אך ורק אם ייעשה לתקופה ממושכת.

במכון האנדוקרינולוגי בתל אביב מדיקל סנטר אנו מטפלים גם בבעיות בבלוטת התריס אצל ילדים, השמנת יתר אצל ילדים, בעיות גדילה, טיפול בסוכרת ילדים, בעיות פוריות, מחלות מטבוליות והשמנת יתר. כמו כן אנו מספקים ייעוץ אנדוקרינולוג ילדים וייעוץ אנדוקרינולוג מבוגרים. 

 

לקביעת יעוץ התקשרו
03-771-2800

בעלי ביטוח בריאות זכאים להחזר תשלום על הייעוץ/בדיקה בהתאם להסכם עם חברות הביטוח.

 

 

 

שירותים נוספים
מוקד רפואה דחופה
עיסוי רפואי
טיפול רפואי לתיירים
בדיקות תקופתיות
סקר מנהלים
 
 
 
ייעוצים של רופאים
ייעוץ קרדיולוג
ייעוץ נוירולוג
ייעוץ אנדדוקרינולוג
ייעוץ אוטולרינגולוג
ייעוץ גניקולוג
ייעוץ אורולוג
 
 
בדיקות אבחון
בדיקות אולטרה סאונד
בדיקות נוירולוגיות
בדיקות מעבדה
בדיקות קרדיאליות
 
 
 
 
מחלקות
קרדיאלית
אנדוקרינולוגית
נוירולוגית
אורולוגית
גניקולוגית
אף אוזן גרון
רפואה אסתטית
 
רישום לניוזלטר
 
 
 
תל אביב מדיקל סנטר - רח' הרברט סמואל 46, תל אביב
03-771-2800

© 2012-2018 Tel Aviv Medical Center TAMC