לפרטים נוספים או קביעת תור
 
 
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם
שם:
טל':
אימייל:
הודעה:
03-7712800
רציף הרברט סמואל 46, תל אביב

בעיות בבלוטת התריס אצל ילדים

 

תת פעילות של בלוטת התריס אצל ילדים
בלוטת התריס הממוקמת בצד הקדמי של הצוואר, אחראית על ייצור הורמון התירוקסין. להורמון זה יש תפקיד עיקרי בוויסות חילוף החומרים בגוף. אחת הבעיות שיכולות להופיע אצל יילודים וילדים הינה חסר חלקי או מלא בהורמון התירוקסין. מצב זה ידוע בשם תת תריסיות (היפותירואיד) או תת פעילות של בלוטת התריס. כשתינוק נולד עם תת תריסיות, יש לטפל בו באופן מיידי כדי למנוע נזק התפתחותי למערכת העצבים המרכזית שלו.

תת תריסיות מלידה נובעת לרוב מחוסר התפתחות חלקי או מלא של בלוטת התריס במהלך ההיריון. לעומת זאת תת תריסיות נרכשת עלולה להופיע במהלך הילדות ובעיקר בגיל בית הספר וגיל ההתבגרות. היא נגרמת עקב ירידה בהורמון התירוקסין. בין הגורמים למחלה: דלקת אוטואימונית, או תת פעילות של בלוטת יותרת המוח המפקחת על תפקוד בלוטת התריס. המחלה שכיחה יותר בקרב בנות ומתבטאת לרוב גם בבלוטת תריס מוגדלת.

תסמינים והשלכות
לעיתים קשה לאבחן אצל ילדים תת פעילות בבלוטת התריס כיוון שסימניה הקליניים יכולים להתפתח לאורך זמן רב. תסמינים שמעלים חשד לבעיה הינם: עיכוב בגדילה, ירידה בלימודים, עצירות, נשירת שיער, רגישות לקור, עייפות ונטייה לשעות שינה רבות. כאשר תסמינים אלו מופיעים בצורה מחשידה אצל הילד, מומלץ להגיע לבדיקת אבחון אצל אנדוקרינולוג ילדים.

טיפול – איזון הורמון התירוקסין
בכל המצבים של תת פעילות בבלוטת התריס, הטיפול המאזן נעשה על ידי נטילת הורמון התירוקסין המיוצר סינתטית. נוטלים את ההורמון באמצעות פומית. על מנת להגיע למצב של איזון ההורמון, יש לבצע ניטור תקופתי של רמתו בדם.

במכון האנדוקרינולוגי בתל אביב מדיקל סנטר אנו מטפלים גם בבעיות גדילה, השמנת יתר אצל ילדים, הפרעות במחזור במתבגרות ושיעור יתר, טיפול בסוכרת ילדים, בעיות פוריות, מחלות מטבוליות והשמנת יתר. כמו כן אנו מספקים ייעוץ אנדוקרינולוג ילדים וייעוץ אנדוקרינולוג מבוגרים.

לקביעת יעוץ התקשרו
03-771-2800

בעלי ביטוח בריאות זכאים להחזר תשלום על הייעוץ/בדיקה בהתאם להסכם עם חברות הביטוח.

 

 

שירותים נוספים
מוקד רפואה דחופה
עיסוי רפואי
טיפול רפואי לתיירים
בדיקות תקופתיות
סקר מנהלים
 
 
 
ייעוצים של רופאים
ייעוץ קרדיולוג
ייעוץ נוירולוג
ייעוץ אנדדוקרינולוג
ייעוץ אוטולרינגולוג
ייעוץ גניקולוג
ייעוץ אורולוג
 
 
בדיקות אבחון
בדיקות אולטרה סאונד
בדיקות נוירולוגיות
בדיקות מעבדה
בדיקות קרדיאליות
 
 
 
 
מחלקות
קרדיאלית
אנדוקרינולוגית
נוירולוגית
אורולוגית
גניקולוגית
אף אוזן גרון
רפואה אסתטית
 
רישום לניוזלטר
 
 
 
תל אביב מדיקל סנטר - רח' הרברט סמואל 46, תל אביב
03-771-2800

© 2012-2018 Tel Aviv Medical Center TAMC