לפרטים נוספים או קביעת תור
 
 
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם
שם:
טל':
אימייל:
הודעה:
03-7712800
רציף הרברט סמואל 46, תל אביב
בדיקות נוירולוגיות: סקירה

 

העצבים הקרניאליים הם 12 העצבים היוצאים מהמוח ומגזע המוח. עצבים אחראים על תפקודים שונים כגון חוש הריח/ראייה, תנועת גלגלי עיניים, מוטוריקה ותחושה של הפנים, שמיעה ויציבות, שרירי החייך, מיתרי הקול, שרירי הצוואר ועוד.
זיהוי של פגיעה באחד התחושות האלה, יצריך בדיקה של נוירולוג, הכנה לבדיקות יעודיות ועוד.
בדיקה נוירולוגית בשל ירידה בכוח הגס
אחד השלבים שגורמים לביצוע של בדיקות נוירולוגיות, הוא בדיקת בכוח הגס. ישנן מחלות נוירולוגיות רבות, במיוחד שבץ מוחי ופגיעות בעמוד השדרה, שגורם לירידה בכוח הגס. מדובר על צד אחד של הגוף שהוא שונה בתחושות מהצד השני.
ראשית כל, הנוירולוג יבדוק את תגובת השרירים והרפלקסים בידיים וברגליים. קיימות עוד בדיקות שונות אשר יבצע הנוירולוג בנוסף כגון: בדיקת ראייה, הנעת העיניים, שמיעה תחושה של הפנים, היכולת לחייך, קימוט המצח, ניוח לחיים, רפלקס בליעה ועוד. לאחר הבדיקות הללו, יבצע הנוירולוג בדיקות הדמיה.
פגיעות במוח הקטן
פגיעה במוח הקטן נחשבת לאחת מהבעיות הנוירולוגיות הנפוצות. המוח הקטן (ידוע גם בשמו השני, "המוחון") הינו חלק של המוח, אשר אחראי על קואורדינציה, שיווי משקל, ומוטוריקה עדינה. תסמינים כמו סחרחורות, רעידות וכד', עשויות להעיד על פגיעה במוח הקטן.
כאשר המטופל חש בסחרחורות, רעידות גפיים, פגיעה בקורדינציה או שיווי משקל, המשך הטיפול אינו תמיד מצריך בדיקה נוירולוגית כלשהי. התחנה הראשונה היא בדרך כלל בדיקה ספציפית של הבעיה, ללא קשר לחשש מפגיעה נוירולוגית כלשהי. חשוב לזכור כי מדובר בתסמינים נפוצים שעשויים להטעות באבחון הרפואי. עם זאת, גיל המטופל, ההיסטוריה הרפואית שלו ומצבו הבריאותי הכללי יכולים לכוון את רופא המשפחה בקביעת האבחון – אם מדובר בתסמינים שאינם קשורים בפגיעה נוירולוגית, או בחשש לפגיעה מסוג זה.
ברוב המקרים, רק כאשר מדובר בהתדרדרות משמעותית בתפקוד, רק אז רופא משפחה יפנה לבדיקה נוירולוגית. זוהי בעצם התחנה השנייה של המטופל עד לקבלת הבדיקה והטיפול המתאים.
בדיקות נוירולוגיות במרכז הרפואי תל אביב מדיקל סנטר
המחלקה הנוירולוגית תל אביב מדיקל סנטר מזמינה אתכם לקבוע ייעוץ נוירולוגי, וביצוע בדיקות נוירולוגיות עם המומחים המובילים בארץ. במחלקה הנוירולוגית צוות נוירולוגים מומחים, צוות מחלקה אדיב, וסל שירותים רפואיים נרחב. צרו קשר לקבלת פרטים נוספים.
 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

 

שירותים נוספים
מוקד רפואה דחופה
עיסוי רפואי
טיפול רפואי לתיירים
בדיקות תקופתיות
סקר מנהלים
 
 
 
ייעוצים של רופאים
ייעוץ קרדיולוג
ייעוץ נוירולוג
ייעוץ אנדדוקרינולוג
ייעוץ אוטולרינגולוג
ייעוץ גניקולוג
ייעוץ אורולוג
 
 
בדיקות אבחון
בדיקות אולטרה סאונד
בדיקות נוירולוגיות
בדיקות מעבדה
בדיקות קרדיאליות
 
 
 
 
מחלקות
קרדיאלית
אנדוקרינולוגית
נוירולוגית
אורולוגית
גניקולוגית
אף אוזן גרון
רפואה אסתטית
 
רישום לניוזלטר
 
 
 
תל אביב מדיקל סנטר - רח' הרברט סמואל 46, תל אביב
03-771-2800

© 2012-2018 Tel Aviv Medical Center TAMC