לפרטים נוספים או קביעת תור
 
 
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם
שם:
טל':
אימייל:
הודעה:
03-7712800
רציף הרברט סמואל 46, תל אביב
בדיקת EMG: מדריך מקוצר לפני בדיקה

EMG תל אביב מדיקל סנטר 

מהי בדיקת EMG?
בדיקה הנקראת אלקטרו מיוגרפיה הינה בדיקת EMG. מדובר בבדיקה המודדת את פעילות השרירים וכן את תקינות הפעילות העצבית באזורים שונים בגוף, כגון ידיים/רגליים. כאשר קיים חשד לפעילות לא תקינה של השרירים או העצבים, הרופא הנוירולוג מפנה את המטופל לבצע בדיקה זו. בעת הבדיקה, ניתן לראות את התקינות/אי תקינות של קבוצות השריר הנבדקות. פעילות שלא תהיה תקינה בשריר או בעצב, תופיע מיד על צג המסך והנוירולוג ידע לדייק באבחון המחלה ו/או הבעיה העצבית. בדיקת EMG מסייעת באבחנת דחיסת עצב או פציעה, כמו תסמונת מנהרת שורש כף היד, פגיעת שורש עצב, טרשת עורקים וניוון שרירים כגון טרשת נפוצה.
אילו מחלות/בעיות ניתן לאבחן באמצעות בדיקה זו?
בדיקת EMG  מאבחנת את הלקויות בפעילת העצבית, ואת מקור הבעיה. ניתן לאבחן דלקות במערכת העצבים, נוירופתיה, מיאסטניה גרביס, מחלת ALS, תסמונת גיליאן-ברה, תסמונת התעלה הקרפלית, ועוד.
הבדיקה, מגלה את גורם החולשה של השרירים או העצבים, שיתוק, התכווצות שרירים, בעיות בשרירים וכן הלאה. הבדיקה מתבצעת גם לאזור במוח, אשר אחראי על פעולות השרירים.
משך זמן בדיקת EMG
המטופל יתבקש לכווץ את שריריו לפני תחיל הבדיקה שמשולבת עם בדיקת ההולכה העצבית. אלקטרודות יודבקו על עורו של הנבדק והרופא שיבצע את הבדיקה, יסביר לנבדק את כל שלבי הבדיקה וכן, מה הוא רואה בבדיקה. בדיקה זו, דורשת שיתוף פעולה מלא, בין המטופל לרופא, כך שניתן יהיה לראות תמונה ברורה. משך הבדיקה הינו כחצי שעה. כאשר מדובר על תוצאות תקינות של הבדיקה, כך שהיא תראה, כי אין פעילות חשמלית אם השריר נמצא במנוחה, על הצג יופיע קו חלק. אם מדובר בתוצאות שאינן תקינות בדיקה, פעילות חשמלית בשריר כאשר הוא נמצא במנוחה, יופיע קו גלי על המסך, מה שמראה, כי העצבים שולים אותות לשרירים ולאורך העצבים השונים  בזמן שהשריר במנוחה. דבר זה יראה על פעילות לא תקינה ויש לבצע עוד בירורים.
תל אביב מדיקל סנטר, המרכז הרפואי הגדול בתל אביב, מזמין אתכם לפגישת ייעוץ נוירולוגי ולקבוע תור לבדיקת EMG  עם צוות נוירולוגים ורופאים מהטובים בישראל.
צוות תל אביב מדיקל סנטר עומד לשרותך בכל שאלה או לתאום תור 
התקשרו 03-771-2800
 
 

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

 

שירותים נוספים
מוקד רפואה דחופה
עיסוי רפואי
טיפול רפואי לתיירים
בדיקות תקופתיות
סקר מנהלים
 
 
 
ייעוצים של רופאים
ייעוץ קרדיולוג
ייעוץ נוירולוג
ייעוץ אנדדוקרינולוג
ייעוץ אוטולרינגולוג
ייעוץ גניקולוג
ייעוץ אורולוג
 
 
בדיקות אבחון
בדיקות אולטרה סאונד
בדיקות נוירולוגיות
בדיקות מעבדה
בדיקות קרדיאליות
 
 
 
 
מחלקות
קרדיאלית
אנדוקרינולוגית
נוירולוגית
אורולוגית
גניקולוגית
אף אוזן גרון
רפואה אסתטית
 
רישום לניוזלטר
 
 
 
תל אביב מדיקל סנטר - רח' הרברט סמואל 46, תל אביב
03-771-2800

© 2012-2018 Tel Aviv Medical Center TAMC