לפרטים נוספים או קביעת תור
 
 
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם
שם:
טל':
אימייל:
הודעה:
03-7712800
רציף הרברט סמואל 46, תל אביב

טיפול בסחרחורות ובעיות שיווי משקל

 

סחרחורות וחוסר שיווי משקל? בודקים ומטפלים!
סחרחורות וחוסר שיווי משקל יכולים לנבוע מסיבות רבות. בין הסיבות השכיחות: זיהום נגיפי באיבר שיווי המשקל או ורטיגו שקשור לפגיעה במערכת הווסטיבולרית שבאוזן. מאידך, סחרחורות יכולות להוות גם סימפטום לבעיות או מחלות אחרות לכן התופעה ראויה לבדיקה.

אנשים הסובלים מסחרחורות וחוסר שיווי משקל מתקשים לתפקד בחיי היומיום. חוסר יציבות קיצוני יכול אף לרתק אדם למיטה עד שהתופעה נחלשת או חולפת. ברוב המקרים ובעיקר כשמדובר בזיהום נגיפי באיבר שיווי המשקל, המצב מתייצב מאליו תוך כמה ימים. עם זאת, במידה שהבעיה אינה נעלמת או שהיא חוזרת על עצמה שוב ושוב – חשוב להיבדק כדי לאבחן את מקור הסחרחורת ולטפל בו.

התאמת הטיפול לפי האבחון
לאחר אבחון הממצאים והגורם לסחרחורת – ניתן להתאים לה טיפול. טיפול בסחרחורת הנובעת מהשתחררות קריסטלים באיבר שיווי המשקל יכול להיעשות במרפאה ע”י תרגיל פיזיותרפי פשוט של הזזת הראש במהירות, שמבצע הרופא עם המטופל. במקרה כזה – הסחרחורת עשויה לחלוף בו ברגע. המטופל עצמו יכול לחזור על התרגיל במקרים שהסחרחורת חוזרת, עם זאת כמובן שאין לנסות לעשות זאת ללא הנחיית הרופא. סחרחורת הנובעת מבעיית סנכרון איברי שיווי המשקל באוזן ניתנת לטיפול בכמה דרכים: טיפול תרופתי, שינוי בתזונה, איזון מטבולי או פיזיותרפיה ספציפית.

טיפול תרופתי בסחרחורת
ישנן תרופות שיכולות לסייע בהקלה על תחושת הסחרחורת וחוסר שיווי המשקל, וכן על תחושת הבחילה שעלולה להתלוות אליהם. כמו כן, ישנם מקרים בהם טיפול בתרומות חוסמות 2H יהיה אפקטיבי, בעיקר כשהסחרחורת נובעת מבעיית סנכרון בין אברי שיווי המשקל המצויים באוזן.

במחלקת אף אוזן גרון בתל אביב מדיקל סנטר אנו מטפלים גם בהפרעת נשימה דרך האף, בעיות במיתרי הקול וצרידות, וכן מספקים ייעוץ אוטולרינגולוג בכיר.

 

 

שירותים נוספים
מוקד רפואה דחופה
עיסוי רפואי
טיפול רפואי לתיירים
בדיקות תקופתיות
סקר מנהלים
 
 
 
ייעוצים של רופאים
ייעוץ קרדיולוג
ייעוץ נוירולוג
ייעוץ אנדדוקרינולוג
ייעוץ אוטולרינגולוג
ייעוץ גניקולוג
ייעוץ אורולוג
 
 
בדיקות אבחון
בדיקות אולטרה סאונד
בדיקות נוירולוגיות
בדיקות מעבדה
בדיקות קרדיאליות
 
 
 
 
מחלקות
קרדיאלית
אנדוקרינולוגית
נוירולוגית
אורולוגית
גניקולוגית
אף אוזן גרון
רפואה אסתטית
 
רישום לניוזלטר
 
 
 
תל אביב מדיקל סנטר - רח' הרברט סמואל 46, תל אביב
03-771-2800

© 2012-2018 Tel Aviv Medical Center TAMC