לפרטים נוספים או קביעת תור
 
 
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם
שם:
טל':
אימייל:
הודעה:
03-7712800
רציף הרברט סמואל 46, תל אביב

טיפול באפליפסיה

 

טיפול באפילפסיה
אפילפסיה – מתחילים באבחנה
אנשים שחושדים כי חוו התקף אפילפטי אינם יכולים להרשות לעצמם לחכות. הצעד הראשון הוא להיפגש עם נוירולוג מומחה לאפילפסיה, שיוכל לאבחן אם אכן מדובר בהתקף אפילפטי. לעיתים מה שנראה כהתקף אפילפטי איננו כזה. במחלקה הנוירולוגית של תל אביב מדיקל סנטר ניתן להיפגש עם אפילפטולוג, שיבצע את האבחון החשוב וימליץ על טיפול הולם. לצורך האבחון, האפילפטולוג יבחן את ההיסטוריה הרפואית של המטופל ויבצע בדיקה נוירולוגית. לעיתים ועל מנת לבסס את האבחנה או כדי לקבוע במדויק את סוג האפילפסיה, יופנה המטופל לבדיקות נוספות כגון: CT , MRI, בדיקת EEG לבחינת הפעילות החשמלית במוח, וכן ניטור EEG ממושך במקרים בהם הוא נדרש.

דרכי הטיפול באפילפסיה
סוג הטיפול באפילפסיה תלוי באבחנה של סוג האפילפסיה ומידת חומרתם של ההתקפים. רוב חולי האפילפסיה נוטלים תרופות אנטי אפילפטיות, שהוכחו כאפקטיביות ביותר במניעת הופעתם של ההתקפים האפילפטיים. כשני שליש מהמטופלים בתרופות אלה, אשר מקפידים על מעקב שוטף, עשויים להיפרד מההתקפים לתמיד. חלקם אף יוכלו להפסיק את נטילת התרופות בהדרגה ובפיקוח רפואי, ללא חשש לחזרת המחלה. המצב אינו דומה בקרב חולים אחרים הסובלים מאפילפסיה כרונית, שאינה מגיבה לטיפול התרופתי. חולים אלה יופנו על ידי הנוירולוג לבחינת אפשרויות טיפוליות אחרות כגון ניתוח אפילפסיה, השתלת קוצב או מכשירים ניסיוניים.
כך או אחרת, נוירולוג-אפילפטולוג הוא הכתובת הראשית לחולי אפילפסיה. עם קבלת טיפול הולם במחלה ותוך מעקב שוטף ועקבי אצל האפילפטולוג, מתאפשר לחולי אפילפסיה לחיות חיים נורמטיביים ככל האדם, ללא שום הגבלה כמעט.

במחלקה הנוירולוגית בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקות וטיפולים נוספים כגון בדיקת EMG, טיפול בכאבי ראש ומיגרנות, טיפול באפילפסיה ילדים, טיפול בבעיות התפתחות נוירולוגיות של הילד, טיפול במחלות כלי דם של המוח, בדיקות אולטרסאונד לאבחון ומניעת שבץ מוחי.

 

 

שירותים נוספים
מוקד רפואה דחופה
עיסוי רפואי
טיפול רפואי לתיירים
בדיקות תקופתיות
סקר מנהלים
 
 
 
ייעוצים של רופאים
ייעוץ קרדיולוג
ייעוץ נוירולוג
ייעוץ אנדדוקרינולוג
ייעוץ אוטולרינגולוג
ייעוץ גניקולוג
ייעוץ אורולוג
 
 
בדיקות אבחון
בדיקות אולטרה סאונד
בדיקות נוירולוגיות
בדיקות מעבדה
בדיקות קרדיאליות
 
 
 
 
מחלקות
קרדיאלית
אנדוקרינולוגית
נוירולוגית
אורולוגית
גניקולוגית
אף אוזן גרון
רפואה אסתטית
 
רישום לניוזלטר
 
 
 
תל אביב מדיקל סנטר - רח' הרברט סמואל 46, תל אביב
03-771-2800

© 2012-2018 Tel Aviv Medical Center TAMC