לפרטים נוספים או קביעת תור
 
 
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם
שם:
טל':
אימייל:
הודעה:
03-7712800
רציף הרברט סמואל 46, תל אביב

הולטר אק”ג

 

מהי בדיקת הולטר אק"ג ומהו ייעודה
בדיקת הולטר אק”ג, המכונה גם הולטר לב, מתבצע רישום של פעילות הלב באופן לא פולשני. הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר הולטר אק”ג המוצמד לנבדק למשך יממה או שתיים. המכשיר מורכב מאלקטרודות המוצמדות מצד אחד לחזהו של הנבדק, ומתחברות מצד שני למכשיר הקלטה. הבדיקה נועדה “ללכוד” הפרעות בקצב הלב, שאינן נקלטות בבדיקת אק”ג רגילה, מכיוון שהן נמשכות זמן קצר של מספר שניות/דקות, או שתדירותן נמוכה.

מתי מומלץ לבצע בדיקת הולטר אק"ג?
בדיקת הולטר אק”ג מומלצת לביצוע כאשר עולה חשד להפרעה בקצב הלב. הפרעה כזו יכולה להתבטא בהופעת תסמינים כגון: דופק בלתי סדיר או מואץ, התקפי חולשה וסחרחורות ואף איבוד הכרה.
 
מהלך הבדיקה

השלב הראשון מתבצע במחלקה הקרדיולוגית שלנו, כאשר טכנאי או רופא מחברים את האלקטרודות לחזהו של הנבדק. מכשיר ההקלטה מוצמד באמצעות רצועות למכנסיים או לאזור אחר בגוף עפ”י נוחותו של הנבדק. מרגע זה הנבדק ישוחרר לדרכו ויונחה לבצע פעילות שגרתית יומיומית ולתעד אותה. כמו כן, הנבדק יתעד תסמינים פיזיולוגיים חריגים במידה ויופיעו, ויציין באיזו פעילות עסק באותה עת. בסיום הבדיקה הנבדק ישוב למרפאה, המכשיר ינותק ממנו, כאשר התרשים המוקלט יועבר עם יומן הפעילות והתסמינים לידי קרדיולוג לצורך פענוח תוצאות הבדיקה. הנחיות מדויקות לקראת הבדיקה יינתנו ע”י נציגת תל אביב מדיקל סנטר בעת הזמנת התור לבדיקה.

תוצאות הבדיקה וייעוץ קרדיולוג
בסיום פענוח תוצאות הבדיקה, הנבדק יזומן לייעוץ קרדיולוגי. הממצאים יכולים לנוע בין תוצאה תקינה של אפס הפרעות בקצב הלב, או הפרעות שוליות שאין להן משמעות רפואית, לבין תוצאות לא תקינות המתבטאות בהפרעות משמעותיות של פעולת הלב, כגון הספקת דם לא תקינה ללב או הפרעות בהולכה חשמלית ובקצב הלב. במידה והתוצאות אינן תקינות - תיקבע תכנית להמשך בירור וטיפול. במידה והתוצאות תקינות - הקרדיולוג יחליט על הצעד הבא בהתאם לרמת התסמינים שהובילו לביצוע הבדיקה.
 

לקביעת יעוץ התקשרו
03-771-2800

בעלי ביטוח בריאות זכאים להחזר תשלום על הייעוץ/בדיקה בהתאם להסכם עם חברות הביטוח.

 

 

שירותים נוספים
מוקד רפואה דחופה
עיסוי רפואי
טיפול רפואי לתיירים
בדיקות תקופתיות
סקר מנהלים
 
 
 
ייעוצים של רופאים
ייעוץ קרדיולוג
ייעוץ נוירולוג
ייעוץ אנדדוקרינולוג
ייעוץ אוטולרינגולוג
ייעוץ גניקולוג
ייעוץ אורולוג
 
 
בדיקות אבחון
בדיקות אולטרה סאונד
בדיקות נוירולוגיות
בדיקות מעבדה
בדיקות קרדיאליות
 
 
 
 
מחלקות
קרדיאלית
אנדוקרינולוגית
נוירולוגית
אורולוגית
גניקולוגית
אף אוזן גרון
רפואה אסתטית
 
רישום לניוזלטר
 
 
 
תל אביב מדיקל סנטר - רח' הרברט סמואל 46, תל אביב
03-771-2800

© 2012-2018 Tel Aviv Medical Center TAMC