לפרטים נוספים או קביעת תור
 
 
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם
שם:
טל':
אימייל:
הודעה:
03-7712800
רציף הרברט סמואל 46, תל אביב
מחלות כלי דם
סובלים מורידים ונימים בולטים ברגליים
התקשרו עכשיו לקביעת יעוץ

 

אנחנו כאן כדי למנוע שבץ מוחי
15,000 איש בישראל לוקים מדי שנה בשבץ מוחי. 75% מהם נותרים עם נכות/ פגיעה תפקודית או נפטרים כתוצאה מהפגיעה המוחית. הגיל הממוצע בו לוקים בשבץ מוחי בישראל הינו 69, כאשר 25% מהחולים בני פחות מ-60, ו-10% בני פחות מ-50.

הדרך העיקרית להתמודד עם שבץ מוחי, שהינו גורם התמותה השלישי בעולם – היא למנוע אותו. ניתן למנוע שבץ מוחי על ידי איזון גורמי הסיכון שלו וכן בהתנהלות חיים בריאה ונכונה, הכוללת תזונה מאוזנת, ספורט, בדיקות ומעקב. זוהי מטרתנו באגף מחלות כלי דם בתל אביב מדיקל סנטר בפיקוחו של פרופ’ נתן בורנשטיין – למנוע את האירוע הראשון, או במידה והוא כבר התרחש – למנוע את החזרתיות של אירועים נוספים בעקבותיו.

ייעוץ נוירולוגי למניעה והישנות של שבץ מוחי
אנו ממליצים לכל אדם מגיל 40 ומעלה להגיע אלינו לייעוץ, להיבדק בבדיקה גופנית ובבדיקת אולטרסאונד, ולקבל טיפול מונע במידת הצורך. הייעוץ הנוירולוגי כולל תשאול ובדיקה גופנית לבחינת מצבו הכללי של המטופל וגורמי הסיכון שלו לשבץ מוחי. בהתאם לממצאי הייעוץ יומלץ על בדיקות אולטרסאונד המבוצעות במקום.

בדיקות אולטרסאונד לאבחון שבץ מוחי 
באגף מחלות כלי דם של המוח ניתן לבצע מספר בדיקות אולטרסאונד פשוטות, שיכולות להקדים תרופה למכה ולמנוע שבץ מוחי. הבדיקות אינן כואבות, אינן פולשניות, לא דורשות הכנה מוקדמת, ואין להן כל השלכות.

 

טיפול למניעה והישנות של שבץ מוחי
הטיפול שאנו מציעים במקרים שממצאי הבדיקות מצביעים על סיכון לשבץ מוחי, או למטופלים לאחר שבץ ראשוני:
מדללי דם – מדללי הדם מעכבים את תהליך הקרישה. שימוש יומיומי במדללים כגון אספירין, פלויקס או אגרנוקס עשוי להפחית ב-20% את הסיכון להישנותו של שבץ מוחי. למטופלים הסובלים מפרפור עליות מומלץ לרוב להשתמש בקומדין, המצריך מעקב תקופתי באמצעות בדיקות דם. ההחלטה באיזו תרופה יש להשתמש הינה באחריות הנוירולוג, ונקבעת בהתאמה אישית לכל מטופל.
הדרכה לאורח חיים בריא – המלצות לתזונה, ספורט, הימנעות מעישון, ומעקב רפואי למניעת גורמי סיכון כגון לחץ דם, סוכרת, שומנים בדם, הפרעות קצב ועוד.
הפניה לנוירוכירורג – במקרים בהם נדרשת התערבות ניתוחית.

בעלי ביטוח בריאות פרטי יכולים לקבל החזר תשלום על הבדיקה בהתאם להסכם עם חברות הביטוח.  

במחלקה הנוירולוגית בתל אביב מדיקל סנטר אנו מבצעים בדיקות וטיפולים נוספים כגון בדיקת EMG, טיפול בכאבי ראש ומיגרנות, טיפול בסחרחורות, טיפול באפילפסיה, טיפול בבעיות התפתחות נוירולוגיות של הילד, טיפול באפילפסיה ילדים, בדיקות אולטרסאונד לאבחון ומניעת שבץ מוחי. 

 

 

שירותים נוספים
מוקד רפואה דחופה
עיסוי רפואי
טיפול רפואי לתיירים
בדיקות תקופתיות
סקר מנהלים
 
 
 
ייעוצים של רופאים
ייעוץ קרדיולוג
ייעוץ נוירולוג
ייעוץ אנדדוקרינולוג
ייעוץ אוטולרינגולוג
ייעוץ גניקולוג
ייעוץ אורולוג
 
 
בדיקות אבחון
בדיקות אולטרה סאונד
בדיקות נוירולוגיות
בדיקות מעבדה
בדיקות קרדיאליות
 
 
 
 
מחלקות
קרדיאלית
אנדוקרינולוגית
נוירולוגית
אורולוגית
גניקולוגית
אף אוזן גרון
רפואה אסתטית
 
רישום לניוזלטר
 
 
 
תל אביב מדיקל סנטר - רח' הרברט סמואל 46, תל אביב
03-771-2800

© 2012-2018 Tel Aviv Medical Center TAMC